„Oké Rita, elhiszem, hogy megtanítasz írni, és írnék én könyvet, de MIRŐL??? Egy vállalkozó nem írhat regényt!”
Már vártam ezt és a hasonló kérdést, úgyhogy íme 8+1 könyvötlet, amit minden vállalkozónak meg kellene írnia. Tudom, most felnevettél a sátáni kacajoddal, de hidd el, ez holt komoly!
Ja, és vállalkozás is írhat regényt!
1.) A szakmád, szakterületed alapjai, amit állandóan szajkóznod kell az ügyfeleid felé, és ami számodra evidens, nekik viszont teljesen új infó – mindezeket sztorikkal, esettanulmányokkal megtűzdelve, élvezetes stílusban.
2.) A szakmád, szakterületed haladó információi, amiket állandóan szajkóznod kell a visszatérő vagy kíváncsibb típusú ügyfeleidnek, és ami számodra evidens, számukra viszont teljesen új, és fantasztikusan érdekes infó – mindezeket sztorikkal, esettanulmányokkal megtűzdelve, élvezetes stílusban.
3.) A munkád legcsodálatosabb eseteiből egy remek összeállítás – mindezeket sztorikkal, esettanulmányokkal megtűzdelve, élvezetes stílusban.
4.) A munkád legrázósabb eseteiből egy nagyon tanulságos összeállítás – mindezeket sztorikkal, esettanulmányokkal megtűzdelve, élvezetes stílusban.
5.) A szakterületed legjobb módszerei, lépésről-lépésre levezetve, hogy bárki, aki elolvassa, hasznosítani tudja a benne foglaltakat, jelszó: Így csináld! – mindezeket sztorikkal, esettanulmányokkal megtűzdelve, élvezetes stílusban.
6.) A szakterületed elrettentő példái, „Így NE csináld!” jelszóval – mindezeket sztorikkal, esettanulmányokkal megtűzdelve, élvezetes stílusban.
7.) Regény, vagy novelláskötet formájában a szakmád legnagyobb tanításai (lásd Mennyei prófécia). A sztori itt természetesen alap.
8.) A jövő trendjei a szakterületeden. Ezzel nagyon komoly szakmai hírnevet építhetsz, és két tonna borsot törhetsz a konkurenseid orra alá – mindezeket sztorikkal, esettanulmányokkal megtűzdelve, élvezetes stílusban.
9.) A vállalkozásod története – mindezeket sztorikkal, esettanulmányokkal megtűzdelve, élvezetes stílusban.
Vidi Rita
EZ mennyire jó felsorolás, érthető, csinálható! Köszönöm Rita!